Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

DAĞLARINDAN YAĞ, OVALARINDAN BAL AKAN ŞEHİR...
ANA MENÜ
Atatürk
İçişleri Bakanlığı
Aydın Valiliği
Nazilli Haritası
İLÇEMİZ
Şehit ve Gazilerimiz
Tarih
Nüfus
Coğrafi Yapı
Ekonomi
Sosyal Durum
Resim Galerisi
HİZMETLER
Gelir Tespiti İşlemleri
Sosyal Yardımlaşma Vakfı
Pasaport ve Silah Ruh. Alma
Nüfus Cüzdanı Alma
Sosyal Güvenlik Kurumu
Nazilli Uzun Yaşam Merkezi
Yaşlılık Aylığı
Özürlü Bakım Aylığı
Dernekler Bürosu
HAKLARIMIZ
Çocuk Hakları
İnsan Hakları
Vatandaşlık Hakları
AB Temel Hakları
Tüketici Hakları
Yabancı Hakları
YEREL BASIN
Adalet Gazetesi
Anadolu Gazetesi
Ayna Gazetesi
Cizgi Gazetesi
Nazar Gazetesi
Nazilligentr
Nazillitv
Nazillihaber
Nazilligündem
Nazilli Havadis

Nazilli'de Velilere Sertifika Verildi

Nazilli'de geçtiğimiz aylarda açılan '9-17 Yaş Arası Veli Eğitimi Seminerine katılan Ahmet Yesevi İlköğretim ve Ortaöğretim Okulu velilerinden 23 kursiyer başarılı olarak sertifika almaya hak kazandı.


Daha önce anaokulu düzeyinde açılan ancak ilkokul ve Ortaokul düzeyinde ilçede ilk kez düzenlenen kursla ilgili bir açıklama yapan Kaymakamımız Mehmet OKUR, "Velilerimizin çocukları ile daha iyi diyalog kurmaları için ilk kez açılan kursumuz sayesinde artık velilerimiz de sertifikalı veli oldu" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk ERCAN da, "Okullardaki her 500 öğrenciden 100'ünün anne ve babası boşanmış ya da ayrı yaşıyor. Bu nedenle çocuklarımızla daha bilinçli ilgilenmeliyiz. Çocuklarımızın bizim şefkatimize ve ilgimize ihtiyacı var. Onlara sevgiyle yaklaşmak ve başarıyı artırmak için Halk Eğitimi Merkezimizin düzenlediği kurslar sayesinde velilerimizi de eğiteceğiz" dedi.

23 VELİ KATILDI


Nazilli Halk Eğitimi Merkezi tarafından Ahmet Yesevi İlköğretim ve Ortaokulunda düzenlenen 'okullar hayat olsun' projesi kapsamında açılan kursta 23 öğrenci velisi kurs gördü. 28 Kasım 2012'de açılan ve 16 Ocak 2013 tarihinde sona eren kursta İlçe Emniyet Müdürü İlyas KARPINAR'ın eşi Mukaddes KARPINAR da eğitim görerek sertifikasını eşinin elinden aldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk ERCAN, "Okullardaki her 500 öğrenciden 100'ünün anne ve babası boşanmış ya da ayrı yaşıyor. Bu nedenle çocuklarımızla daha bilinçli ilgilenmeliyiz. Çocuklarımızın bizim şefkatimize ve ilgimize ihtiyacı var. Onlara sevgiyle yaklaşmak ve başarıyı artırmak için Halk Eğitimi Merkezimizin düzenlediği kurslar sayesinde velilerimizi de eğiteceğiz" dedi.


Daha önce anaokulu düzeyinde açılan ancak ilkokul ve Ortaokul düzeyinde ilçede ilk kez düzenlenen kursla ilgili bir açıklama yapan Kaymakamımız Mehmet OKUR, "Velilerimizin çocukları ile daha iyi diyalog kurmaları için ilk kez açılan kursumuz sayesinde artık velilerimiz de sertifikalı veli oldu" dedi.

b

 

b

b

b

b

b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resmi Gazete
Başbakanlık Bimer
AYDIN
İLETİŞİM:
T.C. Nazilli Kaymakamlığı

Cumhuriyet Mah. Hükümet konağı kat:1
09800 Nazilli / AYDIN
 

Telefon: + 90 (256) 314 03 23

Faks : +90(256)315 29 85

Editör:İbrahim SEVİM

EPosta:ibrahim.sevim@icisleri.gov.tr

 

T.C. İçişleri Bakanlığı Nazilli Kaymakamlığı Resmi Web Sayfası (c)