Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

DAĞLARINDAN YAĞ, OVALARINDAN BAL AKAN ŞEHİR...
ANA MENÜ
Atatürk
İçişleri Bakanlığı
Aydın Valiliği
Nazilli Haritası
İLÇEMİZ
Şehit ve Gazilerimiz
Tarih
Nüfus
Coğrafi Yapı
Ekonomi
Sosyal Durum
Resim Galerisi
HİZMETLER
Gelir Tespiti İşlemleri
Sosyal Yardımlaşma Vakfı
Pasaport ve Silah Ruh. Alma
Nüfus Cüzdanı Alma
Sosyal Güvenlik Kurumu
Nazilli Uzun Yaşam Merkezi
Yaşlılık Aylığı
Özürlü Bakım Aylığı
Dernekler Bürosu
HAKLARIMIZ
Çocuk Hakları
İnsan Hakları
Vatandaşlık Hakları
AB Temel Hakları
Tüketici Hakları
Yabancı Hakları
YEREL BASIN
Adalet Gazetesi
Anadolu Gazetesi
Ayna Gazetesi
Cizgi Gazetesi
Nazar Gazetesi
Nazilligentr
Nazillitv
Nazillihaber
Nazilligündem
Nazilli Havadis

23 GİRİŞİMCİ KURSİYER SERTİFİKASINI ALDI


Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve İŞKUR Nazilli Şube Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen meslek edindirme ve girişimcilik kursları kapsamında düzenlen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ çalışmalarını tamamlayan 23 kursiyer sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Nazilli Belediyesi Nikah salonunda düzenlenen törene AK Parti Aydın Milletvekili A.Gültekin Kılınç, Kaymakamımız Mehmet Okur, İsabeyli Belediye Başkanı Bekir Kuvvet Erim, Nazilli Belediye Başkan Vekili Mustafa Akkaya, KOSGEB Aydın İl Müdürü Turgut Gözen, İş-Kur Nazilli Şube Müdürü Şahin Altınkurt, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç, açılan kurslar sayesinde işsiz sayısının azaldığını dikkat çekerek; “Ülkemizin ve bölgemizin en önemli sorunlarının başında işsizlik ve yoksulluk gelmektedir. Ancak işsizlik ülke olarak sadece bize özgü bir sorun değildir. Gelişmiş ekonomilerin ve dünyanın bir sorunudur. İşsizliği ortadan kaldırmanın ve azaltmanın yolu; reel sektörün işgücü ihtiyacı doğrultusunda kısa süreli ve sonuca yönelik ab normlarında eğitim ve meslek programları uygulamaktır. Bu gerçekten hareketle; Odamız, Aydın İş-Kur Müdürlüğü, Aydın KOSGEB Müdürlüğü ve Nazilli Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapmış, meslek edindirme ve girişimcilik programlarına destek olmaya gayret göstermiştir. Nazillimiz için kurumlar arası işbirliğinin ne kadar önemli olduğu, birlikte hareket edildiği takdirde aşılamayacak sorunun olmadığı arkadaşlarımızın gayretleri çalışmaları ile bir kez daha kanıtlandı. Bu çalışmalar üyelerimizden gelen işgücü talepleri doğrultusunda yapılmıştır. Amacımız; üyelerimizin ihtiyacı olan nitelikli işgücünü temin ederken, vasıfsız işgücünü, talep edilen işkollarına yönlendirmektir”

“İYİ MESLEK YADA KÖTÜ MESLEK YOKTUR”

Ancak bu çalışmalarımız sırasında bizi umutsuzluğa iten bazı durumlar da ortaya çıkmaktadır. Örneğin geçtiğimiz günlerde UMEM 10 beceri kursları kapsamında duyurduğumuz iş garantili elektrik ark kaynakçılığı kursu yeterli kursiyer bulunamadığından iptal edilmiştir. Gençlerimizin gelecekleri ile ilgili konularda daha duyarlı ve sorumluluk sahibi olmalarını bekliyoruz. İyi meslek ya da kötü meslek yoktur. Hangi meslek olursa olsun işini iyi yapan ve kötü yapan vardır. Siz işinizi iyi yaptığınız sürece toplum sizi mutlaka layık olduğunuz konuma getirecektir. İŞ-KUR ile KOSGEB işbirliğinde organize edilen ve odamızın yerel ortak olarak destek verdiği uygulamalı girişimcilik eğitimi’ni başarıyla bitiren geleceğin müteşebbislerini kutluyorum. Yine ayrı bir eğitim programı dâhilinde Nazilli Halk Eğitim müdürlüğü ile yapmış olduğumuz protokol neticesinde düzenlenen “sertifikalı ön muhasebe” ve “sertifikalı satış uzmanlığı” kurslarını gerçekleştirdik. Bu kursları bitiren arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Eğitimlerinin kendilerine yeni iş olanakları ve yeni ufuklar açmasını diliyorum. Bununla birlikte eğitim programlarını titizlikle uygulayan ve işbirliğimize hiç bir zaman olumsuz yanıt vermeyen KOSGEB, İŞ-KUR ve Nazilli milli eğitim müdürlüğü yetkililerine yine bu vesileyle teşekkür ediyor bu çalışmalarımızın gelecekte artarak devam etmesi diliyorum” dedi.

İşsizlik sorununun ortadan kaldırılması için Türkiye genelinde çalışmalar yapıldığına işaret eden AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç da, “Ülkemizde önemli sorunlardan biri haline gelmiş olan işsizlik hükümetimizin çalışmaları sayesinde en aza indiriliyor. Yapılan projelerle bu sayının en aza indirilmesi hedefleniyor. Nazilli’de yapılan bu çalışma bunlardan biri. Bu projeyi hazırlayan ve uygulayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve İŞKUR Nazilli Şube Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen meslek edindirme kurslarında başarılı olan kursiyerlere sertifikaları katılımcılar tarafından verildi.

Resmi Gazete
Başbakanlık Bimer
AYDIN
İLETİŞİM:
T.C. Nazilli Kaymakamlığı

Cumhuriyet Mah. Hükümet konağı kat:1
09800 Nazilli / AYDIN
 

Telefon: + 90 (256) 314 03 23

Faks : +90(256)315 29 85

Editör:İbrahim SEVİM

EPosta:ibrahim.sevim@icisleri.gov.tr

 

T.C. İçişleri Bakanlığı Nazilli Kaymakamlığı Resmi Web Sayfası (c)